🔥 DOPRAVA ZADARMO s Puravia LABS a zľava 10 % na prírodnú kozmetiku! Využite naše májové akcie. Viac info tu.

Črevný mikrobióm

Mikrobióm je súbor všetkých mikroorganizmov (baktérií, kvasiniek, húb, vírusov), ktoré osídľujú ľudské telo vo vnútri aj na povrchu. V tejto kategórii nájdete to najlepšie na podporu svojho črevného mikrobiómu, ktorý zásadne ovplyvňuje zdravie celého organizmu.

Črevá sú navyše fyzicky prepojené s mozgom (os črevo-mozog), preto kondícia črevného mikrobiómu ovplyvňuje aj vašu psychiku - produkuje sa tu až 90% serotonínu, hormónu šťastia. 

Zaujímavosť: Vo vašom tele je v skutočnosti viac bakteriálnych buniek ako ľudských – zhruba 40 biliónov bakteriálnych buniek (to je 40 a za tým dvanásť núl) a iba 30 biliónov ľudských buniek. 

Starajte sa o svoj črevný mikrobióm s čistými doplnkami stravy: 

  • Probiotiká sú kultúry mikroskopických organizmov prospešných pre náš organizmus, ktoré pomáhajú udržiavať zdravie a pestrosť črevného mikrobiómu. 
  • Kozie kolostrum obsahuje imunoglobulíny, vitamíny, biominerály, rastové faktory a ďalšie látky. Vstrebáva sa práve v črevách, kde tiež najsilnejšie pôsobí. 
  • Pre deti: probiotiká ako banánový prášok, probiotiká ako gumídky, probiotické gumové cukríky plné antioxidantov. 

Naše tipy: 

  • Probiotiká s rastlinnými prebiotikami Cymbiotiká pôsobia v tenkom i hrubom čreve. Obsahujú navyše unikátnu zmes bylín a aminokyselín. 
  • Fermentované zmesi bylín na podporu črevného mikrobiómu i trávenia. 
  • Extrakty z bylín Bio Botanical účinne podporujú činnosť črevného traktu, trávenie a navyše funkciu pečene. 

Najpredávanejšie

Stránka 1 z 6 - 69 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty