Poradňa

Našu odbornú poradňu Puravia vedú výhradne farmaceuti a zdravotníci so širokým presahom, znalosťami a klinickými skúsenosťami.

Sme vašim radcom v prevencii aj riešení zdravotných problémov. Vaše zdravie je rovnako ako pre vás tak aj pre nás na prvom mieste!

Vaše otázky prosím posielajte cez náš kontaktný formulár a zodpovedať vám bude tím našich odborníkov.

Máte nejaké otázky? Zodpovieme ich. Prosím, pozorne vyplňte kontaktné údaje.

Nevypĺňajte toto pole:

Tím poradne

Vaše otázky prosím posielajte cez náš kontaktný formulár a zodpovedať vám bude tím našich odborníkov.

Mgr. Anna Fabiánová
Mgr. Anna Fabiánová

Anna vyštudovala farmaceutickú fakultu odbor farmácia. Potom dokončila program Celostnej výživy v Kanade, venovala sa štúdiu psychosomatiky a naďalej pokračuje vo vzdelávaní zaoberajúcom sa funkčnou medicínou a výživou na inštitútoch Chris Kresser Institute a Inštitúte funkčnej medicíny a výživy.

„Liečba“ chronických ochorení chemickými liekmi, ktoré prehlbujú v tele biochemickú nerovnováhu Anne nikdy nedávala zmysel, a preto začala skúmať prirodzené cesty, ako pomocou výživy a úpravy životného štýlu navrátiť telu zdravú rovnováhu. Zaujíma sa najmä o črevný mikróbiom, zdravie čriev a správnu funkciu tráviaceho traktu.

V súčasnej dobe pracuje ako terapeutka Inštitútu funkčnej medicíny a výživy a je nepostrádateľnou súčasťou poradne e-shopu Puravia.

PharmDr.Tomáš Arndt
PharmDr.Tomáš Arndt

“„Ako farmaceut som už počas štúdia a potom v praxi získal vedomosti o chemických liečivách, ich účinkoch, dobrých aj zlých. Svoje vzdelanie v tomto odbore som zavŕšil doktorátom z klinickej farmácie, ktorá sa podrobne zaoberá praktickým dopadom užívania a ich nežiaducimi účinkami v liečebnej praxi. Uvedomil som si medze a možnosti chemických liečiv a obrátil svoju pozornosť aj k alternatívnym prírodným produktom. Absolvoval som kurz z homeopatie, zhromažďujem informácie o prírodných liečivách a ich vzťahu ku klasickým liečivám. Preto by som rád v tejto poradni poskytoval informácie a získaval skúsenosti, ktoré mi pomôžu pri riešení problémov ďalších pacientov."

Tomáš Arndt vám odpovie na otázky týkajúce sa liečivých rastlín, doplnkov stravy, voľnopredajných či liekov na predpis, prírodných alternatív ku klasickým chemickým liekom.

Okrem toho si môžete overiť vhodnosť či nevhodnosť užívania prírodných prípravkov, dávkovanie a možnosti prírodnej liečby pri tehotenstve i dojčení.

Mgr. Veronika Šmahová
Mgr. Veronika Šmahová

“"Počas rokov vrcholového športu a štúdiu farmácie som pomaly dospela k presvedčeniu, že zdravý životný štýl je dôležitou prevenciou chronických ochorení, ku ktorým je potrebné pristupovať viac komplexne."

Veronika vám odpovie na otázky týkajúce sa komplexnej starostlivosti o zdravie a vhodnosti a užívania doplnkov stravy, ich možných interakcií a nežiaducich účinkov.

Eva Hájková
Mgr. Eva Hájková, MPH, MBA

Eva je zakladateľkou Puravia.cz a Inštitútu funkčnej medicíny a výživy. Vyštudovala odbor ochrany verejného zdravia na lekárskej fakulte OU. Už počas štúdií praktizovala pre NHS London (National Health Service) v oblasti skríningu rakoviny krčka maternice, prsníka a prostaty.

Veľmi skoro zistila, že konvenčná medicína nie je tým najefektívnejším spôsobom, ako pomôcť ľuďom s chronickými ochoreniami. Osobne si vyskúšala mnoho výživových smerov od vegetariánstva, vegánstva, vitariánstva, po vegetariánsku formu LCHF, cukfree a prerušované pôsty. Je autorkou knihy Hravě o živé stravě.

V poradni odpovedá na vaše otázky v oblasti prevencie, chorôb, životného štýlu, výberu vhodných doplnkov stravy a ich dávkovania.