🔥 Zľava 10 % na značku Global Healing a celú kategóriu Pamäť! Využite naše aprílové akcie. Viac info tu.

CLEAN LABEL

Čo je CLEAN LABEL?

Znamená v doslovnom preklade čistá etiketa. CLEAN LABEL označuje tú najvyššiu čistotu, kvalitu a funkčnosť pri produktoch v našej ponuke. Označenie CLEAN LABEL je jedným z hlavných pilierov celej značky PURAVIA, naše know-how a zároveň náš štandard, na základe ktorého pre vás v spolupráci s odborníkmi vyberáme tie najlepšie produkty pre čistú cestu k vášmu zdraviu.

 

Prečo sme zaviedli označenie CLEAN LABEL?

Pozitívne prínosy doplnkov stravy a kozmetiky sú závislé na ich zložení, ako aj na spôsobe ich spracovania. Spôsob výroby totiž významne ovplyvňuje výslednú kvalitu produktu. Avšak nie vždy sú využívané tieto procesy pomáhajúce uchovávať maximum výživových hodnôt, medzi ktoré patrí napríklad fermentácia, pasterizácia, chladenie, sušenie pri nízkych teplotách či lyofilizácia.

A preto je nám obrovskou cťou, že sme ako prví v Čechách a na Slovensku zaviedli označenie CLEAN LABEL, vďaka ktorému vám uľahčíme výber produktov spĺňajúcich najvyššiu čistotu, kvalitu a vstrebateľnosť vo vašom tele.

 

Aké sú výhody CLEAN LABEL produktov a čo musí spĺňať?

Pod pojmom CLEAN LABEL si môžete predstaviť produkty vyrobené z minimálne spracovaných surovín, ktoré sú z hľadiska nášho organizmu zaujímavé predovšetkým vďaka obsahu prospešných látok ako vitamínov a minerálov.

Ak má zostať doplnok stravy skutočne funkčným a telu prospešným, nemal by obsahovať žiadne aditíva ani konzervačné látky.

Absolútne neprípustné sú aj ingrediencie ako priemyselne spracované cukry, GMO alebo alergény.

Ďalšou podmienkou je dodržiavanie pevne daných limitov na obsah bez pesticídov, herbicídov, fungicídov, plesní a ťažkých kovov.

 

Ako spoznať, že je produkt CLEAN LABEL a prečo sú niektoré bez tohto označenia?

CLEAN LABEL produkty spoznáte podľa zelenej ikonky s textom CLEAN LABEL cleanlabelpikto .

Na našom eshope nájdete aj produkty bez tohto označenia. Tieto taktiež spĺňajú veľmi vysoký štandard kvality, ktorý aplikujeme pri výbere každého produktu.

Pri týchto produktoch sme pristúpili ku kompromisu, pretože nie vždy je možné docieliť 100% dokonalosti z pohľadu CLEAN LABEL – napr. u tekutých doplnkov stravy je nutný určitý konzervant na zachovanie čerstvosti. Aj keď spĺňajú "iba" 99% čistoty a kvality, napriek tomu sme ich do ponuky zaradili vďaka vynikajúcim výsledkom z klinických skúseností našich odborníkov, ktorí ich vyskúšali so svojimi pacientmi. Recenzie odborníkov k jednotlivým doplnkom nájdete vždy v popise daného produktu.

Doplnky stravy s označením CLEAN LABEL nájdete tu.