🔥 Nakúpte obľúbenú kozmetiku Wooden Spoon so zľavou až 10 %!Viac info o akcii tu.

MycoCholest, 120 kapsúl

Vysokú hladinu cholesterolu má väčšina českej a slovenskej populácie. Kvalitná kombinácia kráľovnej medzi hubami Shiitake s červenou fermentovanú ryžou, koenzýmom Q10 a rutínom, vzájomne podporujú účinky jednotlivých látok. Červená fermentovaná ryža obsiahnutá v tomto produkte je organicky pestovaná v USA. Vďaka forme spracovania fermentáciou tak vzniká látka, ktorá prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.
Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Kód: 1228
€15,50
MycoCholest, 120 kapsúl
Hlavní obrázek
CLEAN LABEL
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Expresné doručenie a produkty skladom
Expresné doručenie a produkty skladom
Špecializovaná poradňa ZADARMO
Špecializovaná poradňa ZADARMO
 • Červená ryža sa spracováva fermentáciou pomocou kvasiniek Monascus purpureus. Vzniká tak látka bohatá na monacolinu (zvlášť monacolinu K), ktorá dokáže udržiavať správnu hladinu cholesterolu v krvi.
 • Všetka produkcia fermentovanej ryže prechádza prísnym testovaním a vďaka tomu si môžete byť istí, že výrobok neobsahuje žiadne škodlivé látky (napr. toxíny citrinin či nephrotoxic), čo býva častý problém čínskych producentov.
 • Aby zostalo zachované celé spektrum účinných látok a zároveň sa zvýšil účinok produktu, je použitá červená fermentovaná ryža s koncentráciou iba 0,6%.
 • Výskyt viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov v hubové štruktúre je testované nezávislým nemeckým laboratóriom Agrolab.
 • Heslom firmy MycoMedica je KVALITA - BEZPEČNOSŤ -ÚČINNOSŤ, ktoré neberú na ľahkú váhu. Vďaka tomu sa stali najvýznamnejším východoeurópskym výrobcom produktov z vitálnych húb.
 • Bez pomocných látok, aditív a konzervantov.

Obsah balenia: 120 kapsúl

500 mg extraktu v želatínových kapsulách.

Hmotnosť balenia netto: 74,4 g


Zloženie: Prášok z fermentovanej červenej ryže (Monascus purpureus), Extrakt z plodnice s 30% polysacharidov z Shiitake (Húževnatec jedlý, Lentinula edodes), Koenzým Q10, Rutin. Bez pomocných látok, aditív a konzervantov.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY v 1 kapsuly
0,6% Monakolinu K z prášku z červenej fermentovanej rýže (Monascus purpureus) 420 mg
Extrakt z plodnice s 30% sacharidov z Shiitake (Húževnatec jedlý, Lentinula edodes) 50 mg
Koenzým Q10 15 mg
Rutin 15 mg

Povolené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

Podľa súčasnej legislatívy EÚ nie sme oprávnení uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by v nás mohli vzbudiť dojem zdravotného, alebo liečebného účinku. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami dokázané účinky, pokiaľ nejde o farmaceutickou firmou registrovaný liek.

V dôsledku nariadenia EÚ sme boli nútení zmeniť odporúčané dávkovanie nášho produktu MycoCholest, ktorý obsahuje Monakolin K z červenej fermentovanej ryže. Táto látka mala doteraz schválené zdravotné tvrdenie týkajúce sa vplyvu príjmu 10 mg (4 kapsule) na hladinu cholesterolu, čo podľa našich skúseností bola optimálna dávka. S ohľadom na to, že od 21. 6. 2022 nemôžeme vďaka EÚ odporúčať dávkovanie, ktoré by znamenalo prekročenie denného príjmu 3 a viac mg Monakolinu K, nie je možné aktuálne používať ani dané zdravotné tvrdenie.


Odporúčané dávkovanie: Užívajte 1 kapsulu 1x denne a zapite vodou či slabým čajom. Kapsule užívajte nalačno, minimálne 20 minút pred jedlom či 30 minút po jedle.

V prípade otázok sa prosím obráťte na našu bezplatnú odbornú poradňu: poradna@puravia.cz


Krajina pôvodu: Čína - čistá a priemyslom nedotknutá príroda v provinciách Fujian, Anhui a Jiangxi. Včelí peľ pochádza sa štátov Pobaltia. 

Krajina výroby: Česká republika


Skladovanie: Uchovávajte na suchom, tmavom mieste do 25°C v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nevystavujte mrazu, nadmernému teplu ani priamemu slnečnému žiareniu.


Upozornenie: Jedná sa o doplnok stravy. Produkt nie je určený pre deti do 18 rokov, pre tehotné a dojčiace, seniory nad 70 rokov. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Doba expirácie vyznačená na obale. Produkt je doplnkom stravy. Nejedná sa o liek a nie je možné ho za predpísané lieky nezamieňať. 

Testovanie a ocenenia:

 • Testované nemeckým nezávislým laboratóriom Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov, a človeku nebezpečných organizmov.
 • Tieto testy si môžete pozrieť tutu.
 • Certifikát o zdravotnej bezpečnosti vydaný SZÚ tu.
 • V nedávnej dobe táto firma rozšírila testovania aj na polycyklické aromatické uhľovodíky (PAHs).
 • Finálny výroba všetkých produktov Mycomedia prebieha za najprísnejších hygienických podmienok v Českej republike. Pre výrobu používajú štandardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém kvality IFS.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitálne huby
Atypická doprava: 0
Bez cukru: 1
Bez GMO: 0
Bez lepku: 1
Bez mléka: 1
Bez plastu: 0
Bez sóji: 1
Bio: 0
CLEAN LABEL: 1
Deti: 0
Doporučujeme: 0
Dostupné na prodejně: 1
Gaps: 0
Keto: 0
Low carb: 0
Muži: 0
Novorodenci: 0
Pale: 0
Paleo: 0
Raw: 0
Seniori: 0
Športovci: 0
Tehotné a dojčiace: 0
Top produkty: 0
Vegan: 1
Vegetarian: 1
Z celistvých potravin: 0
Ženy: 0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

MycoMedica vám prináša to najlepšie z vitálnych húb na základe tradičnej čínskej medicíny. Ako česká firma založená v roku 2010 sa stala najväčším producentom vitálnych húb v Európe. Filozofia spoločnosti MycoMedica je jednoduchá, ale jasná. Vyrába produkty, ktoré sú: kvalitné, bezpečné a hlavne účinné. Všetky produkty sú podložené certifikáty o testovaní. Vďaka tomu ich tiež používa väčšina lekárov a terapeutov tradičnej čínskej medicíny.

Najobľúbenejšími sú sirupy pre deti, predovšetkým Dračí sirup na podporu imunity. Vyberajte medzi ďalšími sirupmi napríklad pre podporu pokojného spania detí, pre zdravie dýchacích ciest, pre upokojenie a lepšiu koncentráciu, pre chuť do jedla a správne trávenie.

Názvy húb ako Reishi, Shiitake, Maitake, Cordyceps, hliva ustricová ste už určite počuli. Okrem húb v čistej koncentrácii MycoMedica ponúka komplexy vitálnych húb a bylín pre konkrétny cieľ. Názvy hovoria za všetko: MycoSleep, MycoCholest, MycoHair a ďalšie.

Náš TIP: V zimných mesiacoch sa vám bude hodiť Coriolus ako ochrana pred nežiaducimi votrelcami.