🔥Nenechajte si utiecť naše letné akcie! ZĽAVA na dezodoranty Biorythme a všetky čokolády, k tomu DOPRAVA ZADARMO s Puravia LABS a mnoho ďalšieho. Viac info o akciách tu.

Gaia Cup Menštruačný kalíšok - malý

Menštruačný kalíšok prináša praktické, pohodlné a maximálne ekologické riešenie vašej menštruácie. Menštruačný kalíšok Gaia Cup má dokonalý nadčasový dizajn od špičkového českého štúdia ANFAS. V balení nájdete okrem kalíška veľkosti S i bavlnený sáčok pre jeho uloženie, látkovú slipovú vložku a malý balíček (50 g) čistiaceho prášku Gaia Magic Touch.
Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Kód: 607
€22,87
Gaia Cup Menštruačný kalíšok - malý
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Expresné doručenie a produkty skladom
Expresné doručenie a produkty skladom
Špecializovaná poradňa ZADARMO
Špecializovaná poradňa ZADARMO

VEĽKOSŤ: S

Objem: 20ml (po bočnej dierky) / 23 ml (po okraj)

Rozmery: vonkajší priemer 38,5 mm, dĺžka 50 mm bez stopky, dĺžka stopky 10 mm; mäkšie ako veľkosť L

Materiál: lekársky silikón

Certifikácia: EcoGarantie

Krajina pôvodu: Navrhnuté v Českej republike. Vyrobené v Hong Kongu (v továrni s českým majiteľom).

Kalíšok veľkosti S je vhodný pre dievčatá a ženy do 25 rokov, ktoré doteraz nerodili prirodzenou cestou, aj pre ženy so slabou až normálne silnú menštruáciou. (Viac informácií k výberu správnej veľkosti nájdete v detailnom popise nižšie.)

Menštruačné kalíšky sú zdravú, lacnou a ekologickou alternatívou vložiek a tampónov. Ich používanie je jednoduché, pohodlné a spoľahlivé. Vydrží vám dlhé roky a tak nebudete musieť utrácať za vložky ani tampóny a nebudete vytvárať odpad.

Ako vybrať správnu veľkosť kalíška

Menšie menštruačný kalíšok je vhodný pre:

 • ženy a dievčatá do 25 rokov,
 • ženy a dievčatá, ktoré doposiaľ nerodili prirodzenou cestou,
 • ženy so slabou až normálne silnú menštruáciou.

8 dôvodov prečo prejsť na kalíšok

 • Je zo zdravotného hľadiska lepší ako tampóny. Na rozdiel od tampónu sa na kalíška nemôžu množiť baktérie a nie je napustený žiadnymi chemikáliami.
 • Kalíšky nie sú spojené so syndrómom toxického šoku.
 • Zavedenie kalíška je nesmierne jednoduché. Je vyrobený z mäkkého lekárskeho silikónu a perfektne priľahne k pošve.
 • Údržba je veľmi jednoduchá, stačí vždy pred menštruáciou vyvariť 5 minút vo vode.
 • Kalíšok má veľmi dlhú životnosť. Pri správnej údržbe vydržia až 15 rokov. Nemusíte teda znovu a znovu kupovať vložky a tampóny a mať strach, či ste si ich vzala so sebou dosť.
 • Kalíšok je oveľa ekologickejšie. Len si predstavte to množstvo vložiek a tampónov ušetrených počas dlhých rokov.
 • Kalíšok môžete používať pri všetkých aktivitách vrátane plávania a jazdy na bicykli. Ani neviete, že ho máte.
 • Kalíšok sa odporúča ženám, ktoré majú problémy s opakovanou vaginálnou mykózou. Nevysušuje pošvovej sliznici.

Ako kalíšok používať

 • Najlepšie je, vyskúšať si zavedenie kalíška ešte pred začiatkom menštruácie, aby ste našla optimálne umiestnenie. Ak si ešte nie ste istá správnym zavedením, využite pre istotu slipovú vložku.
 • Najlepšie je zavádzať kalíšok v podrepe. Pokiaľ ho zavádzate pred začiatkom menštruácie, je dobré kalíšok navlhčiť. Zavedenie mimo obdobia menštruácie je oveľa ťažšie, pošvovej sliznice nie je tak prekrvená. Nenechajte sa tým odradiť! :-)
 • Kalíšok uchopte medzi palec a ukazovák a zasuňte ho do pošvy. Nie je potrebné nijako tlačiť. Až bude kalíšok celý v pošve, môžete ho pustiť a on sa celý roztvorí. Zavedenie nie je o nič zložitejšie než zavedenie tampónu, takže sa netreba ničoho báť.
 • Aby ste sa uistila, že ste kalíšok zaviedla správne, uchopte ho za stopku a skúste ho trochu povytiahnuť. Ak to nepôjde, zavedenie bolo správne a vznikol žiaduce podtlak. Ak by išiel ľahko vytiahnuť, pravdepodobne sa nerozvinul správne.
 • Pri vybratí zrušíte vzniknutý podtlak stlačením spodnej časti kalíška. Kalíšok potom pôjde bez problémov vytiahnuť.
 • Kalíšok vyprázdňujte zhruba po rovnakej dobe, ako by ste si vymieňala tampón. Ak nemáte skúsenosti, odporúčame vyprázdňovať asi po 4 hodinách. Čoskoro zistíte, že ho môžete nechať zavedený dlhšie. Vyprázdnite ho najdlhšie po 12 hodinách. Kalíšok môžete mať zavedený aj cez noc.
 • Ak máte silnú menštruáciu, môže vám kalíšok v prvých dňoch pretekať. V takom prípade použite ako doplnok i vložku.

Ako o kalíšok starať

 • Pred menštruáciou je nutné kalíšok sterilizovať. Najlepším spôsobom je nechať kalíšok vyvariť asi 5 minút vo vriacej vode. Odporúčame do vody pridať lyžičku prášku Gaia Magic Touch.
 • Pri vyprázdňovaní počas menštruácie stačí kalíšok umyť chladnou vodou a znova ho zaviesť. Na verejných záchodoch odporúčame mať so sebou fľašu s vodou.
 • Kalíšok môže časom zmeniť farbu, rovnako ako sa tomu deje u detského cumlíka. Neznamená to, že by bol špinavý.
 • Používanie kalíška je úplne bez zápachu. Nepríjemný zápach vydáva menštruačná krv až po kontakte s vložkou alebo tampónom, ktoré sú napustené najrôznejšími dezodoranty.

Na čo je dobrá stopka?
Každý kalíšok Gaia Cup je opatrený tenkou stopkou, ktorá slúži ako mierka na dostatočné zasunutie. Akonáhle začnete kalíšok používať opakovane, zistíte, že vám stopka vadí alebo ju vlastne vôbec nepotrebujete. Môžete ju tak skrátiť na vám vyhovujúcu dĺžku alebo odstrihnúť úplne. Dajte len pozor na to, aby ste pri tom kalíšok nepoškodila.
Pamätajte, že stopka neslúžia na vyberanie kalíška, v takom prípade môže dôjsť k jej pretrhnutiu. Kalíšok vyberáme uchopením za dno. Stačí ho trochu stlačiť, tým sa zruší podtlak a jednoducho ho vytiahnete. Odtrhnutá stopka nijako neznižuje funkčnosť samotného kalíška a výrobca ju ako reklamáciu neuznáva.

Silikón a testovanie na zvieratách
Ako je to s tým silikónom? Ubližuje sa kvôli výrobe kalíškov zvieratám? U lekárskeho silikónu sa to má tak, že testovaný síce bol, ale už pred desiatkami rokov a nie kvôli menštruačným kalíškom. Predtým sa totiž takéto materiály a látky museli testovať povinne. Dnes už našťastie existujú spoločnosti, ktoré ďalej silikón netestujú, pretože skrátka stačí, že bol otestovaný už v minulosti. V našej ponuke nájdete menštruačné kalíšky práve od takých zodpovedných značiek.

Dodatočné parametre

Kategória: Dámska hygiena
Atypická doprava: 0
Bez cukru: 0
Bez GMO: 0
Bez lepku: 0
Bez mléka: 0
Bez plastu: 0
Bez sóji: 0
Bio: 0
CLEAN LABEL: 0
Deti: 0
Doporučujeme: 0
Dostupné na prodejně: 0
Gaps: 0
Keto: 0
Low carb: 0
Muži: 0
Novorodenci: 0
Pale: 0
Paleo: 0
Raw: 0
Seniori: 0
Športovci: 0
Tehotné a dojčiace: 0
Top produkty: 0
Vegan: 0
Vegetarian: 0
Z celistvých potravin: 0
Ženy: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Free Spirit Group ponúka čerstvé produkty v BIO kvalite, pochádzajúce z najrôznejších kútov sveta. Oleje sú extrahované s maximálnou starostlivosťou a zároveň sú rešpektované enviromentálne, domorodé, sociálne a ekonomické hodnoty.