🔥 Nakúpte obľúbenú kozmetiku Wooden Spoon so zľavou až 10 %! Viac info o akcii tu.

Enoki, 90 kapsúl

Huba Enoki alebo „huba nesmrteľnosti“, bola veľmi obľúbenou hubou starých Egypťanov a Číňanov. Verili v jej schopnosť predlžovať život. Enoki obsahuje mnoho účinných látok ako sú vitamíny, minerály, polysacharidy. Pre maximálnu účinnosť je však potrebné dbať na správnu koncentráciu polysacharidov v extrakte. Firma MycoMedica je známa tým, že všetky jej hubové produkty majú nastavenú optimálnu koncentráciu, tu konkrétne 30% polysacharidov. Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť. To sú produkty značky MycoMedica.
Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Kód: 237
€27,35
Enoki, 90 kapsúl
Hlavní obrázek
CLEAN LABEL
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Expresné doručenie a produkty skladom
Expresné doručenie a produkty skladom
Špecializovaná poradňa ZADARMO
Špecializovaná poradňa ZADARMO
 • Japonská Enoki alebo Peniazovka sametonohá je dnes pestovaná po celom svete a hojne využívaná pre vysoký obsah účinných látok.
 • Enoki obsahuje mnoho vitamínov, minerály, polysacharidov – betaglukány, antioxidačných polyfenolov a izoflavónov, ako sú napr. genistein, adenozín, terpény, steroidy či sfingosin cerebrosid a ďalšie.
 • Vďaka spracovaniu metódou horúcovodnej extrakcie je tento produkt vysoko kvalitný av ideálnom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky.
 • Obsah min. 30% polysacharidov (reálne býva 33-34%).
 • Heslom firmy Mycomedia je KVALITA - BEZPEČNOSŤ - ÚČINNOSŤ, ktoré neberú na ľahkú váhu. Vďaka tomu sa stali najvýznamnejším východoeurópskym výrobcom produktov z vitálnych húb.
 • Enoki rastie saprofyticky v trsoch na kmeňoch, pri koreňoch či na pňoch. V prírode ju môžeme nájsť hlavne v chladnejších obdobiach roka, tj na jeseň aj v zime. Klobúčiky sú medovo až hnedo farebné, lepkavé, zatiaľ čo noha je zamatová.
 • Bez pomocných látok, aditív a konzervantov.

Obsah balenia: 90 kapsúl 

500 mg extraktu v rastlinných kapsuliach (rastlinné kapsule sú vhodné aj pre vegánov).

Hmotnosť balenia netto: 55,8 g

Zloženie: 100% čistý extrakt z Enoki (Peniazovka sametonohá, Flammulina velutipes) - 500 mg

Bez pomocných látok, aditív a konzervantov.


Povolené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

Podľa súčasnej legislatívy EÚ nie sme oprávnení uvádzať podrobnejšie informácie, ktoré by v nás mohli vzbudiť dojem zdravotného, ??alebo liečebného účinku. Nesmieme už uvádzať ani vedeckými výskumami preukázané účinky, pokiaľ nejde o farmaceutickou firmou registrovaný liek.


Odporúčané dávkovanie:

 • Bežná dávka: Užívajte 1–2 kapsule denne.
 • Zvýšená dávka: Užívajte 3–10 kapsúl denne.

Je vhodné sa poradiť s lekárom či odborníkom, obráťte sa na našu poradňu poradna@puravia.sk.

Užívajte vždy 5 dní a potom 2 dni vynechajte.

Kapsule užívajte nalačno (min. 30 minút pred jedlom či 60 minút po jedle), zapíjajte vodou alebo slabým zeleným čajom.

Pri užívaní vitálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad liposomálny vitamín C, alebo extrakt z Camu camu.


Krajina pôvodu:Čína - čistá a priemyslom nedotknutá príroda v provinciách Fujian, Anhui a Jiangxi.

Krajina výroby: Česká republika.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom, temnom mieste do 25 ° C v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nevystavujte mrazu, nadmernému teplu ani priamemu slnečnému žiareniu.

Upozornenie: Ide o doplnok stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy a nie je určený na diagnostiku, liečbu, liečenie, alebo prevenciu akejkoľvek choroby. Doba expirácie vyznačená na obale.


Výrobca:  MycoMedica

Táto firma je rýdzo česká rodinná firma, ktorá bola založená v roku 2010. Zakladateľom bol Milan Schirlo, ktorý sa už 20 rokov zaoberá vitálnymi hubami a tradičnou čínskou medicínou. Filozofia spoločnosti MycoMedica je jednoduchá, ale jasná. Vyrába a predáva produkty, ktoré sú: kvalitné, bezpečné a hlavne účinné. Všetky produkty sú podložené certifikátmi o testovaní.


Testovanie a certifikáty:

 • Testované nemeckým nezávislým laboratóriom Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov, a človeku nebezpečných organizmov.
 • Tieto testy si môžete pozrieť tutu a tu.
 • Kvalita zaručená certifikátom z analýzy, tu.
 • V poslednom čase táto firma rozšírila testovanie aj na polycyklické aromatické uhľovodíky (PAHs).
 • Finálna výroba všetkých produktov Mycomedia prebieha za najprísnejších hygienických podmienok v Českej republike. Na výrobu používajú štandardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém kvality IFS.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitálne huby
Atypická doprava: 0
Bez cukru: 1
Bez GMO: 0
Bez lepku: 0
Bez mléka: 0
Bez plastu: 0
Bez sóji: 0
Bio: 0
CLEAN LABEL: 1
Deti: 0
Doporučujeme: 0
Dostupné na prodejně: 0
Gaps: 1
Keto: 0
Low carb: 0
Muži: 0
Novorodenci: 0
Pale: 1
Paleo: 1
Raw: 1
Seniori: 0
Športovci: 0
Tehotné a dojčiace: 0
Top produkty: 0
Vegan: 1
Vegetarian: 1
Z celistvých potravin: 0
Ženy: 0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

MycoMedica vám prináša to najlepšie z vitálnych húb na základe tradičnej čínskej medicíny. Ako česká firma založená v roku 2010 sa stala najväčším producentom vitálnych húb v Európe. Filozofia spoločnosti MycoMedica je jednoduchá, ale jasná. Vyrába produkty, ktoré sú: kvalitné, bezpečné a hlavne účinné. Všetky produkty sú podložené certifikáty o testovaní. Vďaka tomu ich tiež používa väčšina lekárov a terapeutov tradičnej čínskej medicíny.

Najobľúbenejšími sú sirupy pre deti, predovšetkým Dračí sirup na podporu imunity. Vyberajte medzi ďalšími sirupmi napríklad pre podporu pokojného spania detí, pre zdravie dýchacích ciest, pre upokojenie a lepšiu koncentráciu, pre chuť do jedla a správne trávenie.

Názvy húb ako Reishi, Shiitake, Maitake, Cordyceps, hliva ustricová ste už určite počuli. Okrem húb v čistej koncentrácii MycoMedica ponúka komplexy vitálnych húb a bylín pre konkrétny cieľ. Názvy hovoria za všetko: MycoSleep, MycoCholest, MycoHair a ďalšie.

Náš TIP: V zimných mesiacoch sa vám bude hodiť Coriolus ako ochrana pred nežiaducimi votrelcami.