Doprava zadarmo pri nákupe nad 100 eur.

Olej LOVE zo semien čiernej rasce, 100 ml

Obnovuje a podporuje optimálne zdravie a vitalitu. Už viac ako 3300 rokov sa semienka čiernej rasce používajú na Strednom východe, v Stredozemí a v Indii na udržanie dobrého zdravia.
Dostupnosť Skladom (1 ks)
Kód: 125
€26,83
Olej LOVE zo semien čiernej rasce, 100 ml
Hlavní obrázek
CLEAN LABEL
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Expresné doručenie a produkty skladom
Expresné doručenie a produkty skladom
Špecializovaná poradňa ZADARMO
Špecializovaná poradňa ZADARMO

Použitie čiernej rasce v histórií

Prvý zaznamenaný objav čiernej rasce bol v hrobke egyptského faraóna Tutanchamóna, ktorým archeológovia potvrdili, že kráľ Tut mal vo svojej hrobke fľaštičku s čiernou rascou pre použitie v posmrtnom živote.

Kleopatra údajne používala olej z čiernej rasce pre krásne vlasy a pokožku a Hippokrates bol známy tým, že ho používal pri zažívacích a metabolických ťažkostiach.

Aj v ájurvéde a tradičnej čínskej medicíne sa olej z čiernej rasce tisíce rokov používal na liečbu dlhého zoznamu miernych až extrémnych zdravotných komplikácií.

Zmätky ohľadom názvu

Olej sa semienok čiernej rasce pochádza z rastliny černušky siatej (Nigella sativa). Je tiež známy pod niekoľkými bežnými menami ako Kalonji, čierny koriander a jednoducho olej z čierneho semienka, čo môže byť často mätúce.

Tenké a hranaté semienka v tvare polmesiaca čiernej farby vyzerajú, ako keby boli priamo príbuzné so semienkami cibule a čierneho maku, a to kvôli svojej farbe a podobnému plodu. Rastlina je tiež tvarom listu podobná rímskej alebo indickej rasci a je často zamieňaná za bežnú rasca, fenikel a koriander. Černuška siata však botanicky patrí do rodiny pryskyrníkovitých (Ranunculus) a je teda týmto rastlinám nepríbuzná.

Na Strednom východe je čierna rasca známa ako "semeno požehnania", a preto je černuška siata považovaná za jednu s najsilnejších protizápalových byliniek, čo kedy existovali.

Aktívne zlúčeniny

Tieto malé čierne semienka obsahujú vyše 100 známych chemických zlúčenín, a napriek tomu niektoré z ich zložiek stále neboli objavené a identifikované.

Hlavnými aktívnymi zlúčeninami v oleji z čiernej rasce sú crystalline nigellonea thymoquinone. Olej ďalej obsahuje beta sitosterol, kyselinu myristovú, kyselinu palmitovú, kyselinu stearovú, kyselinu palmitoolejovou, kyselinu olejovú, kyselinu linolovú, kyselinu arachidonovú, bielkoviny a vitamíny B1, B2 a B2. Prítomný je aj vápnik, kyselina fóliová, železo, meď, zinok a fosfor.

Vysoký obsah fytosterolov v oleji z čiernej rasce hrá dôležitú úlohu pri maximalizovanií telesného zdravia a duševnej pohody.

Vlastnosti oleja zo semien čiernej rasce:

  • Bohatý na esenciálne mastné kyseliny a proteíny, fytosteroly, dôležité minerály a ďalšie zlúčeniny so synergistickým účinkom.
  • Bohatý na vitamíny B1, B2 a B3.
  • 100% čistý, udržateľne pestovaný a získaný od výrobcu etickým spôsobom.

Návod na použitie:Olej z čiernej rasce je podporný prípravok pre celé telo a môže sa aplikovať nezriedený priamo na kožu.
Love Black Cumin Seed Oil je prírodný a nijako nezmenený ekologický produkt.

Dodatočné parametre

Kategória: Oleje na vnútorné použitie
Bez cukru: 1
Bio: 1
CLEAN LABEL: 1
Gaps: 1
Pale: 1
Paleo: 1
Raw: 1
Vegan: 1
Vegetarian: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Free Spirit Group ponúka čerstvé produkty v BIO kvalite, pochádzajúce z najrôznejších kútov sveta. Oleje sú extrahované s maximálnou starostlivosťou a zároveň sú rešpektované enviromentálne, domorodé, sociálne a ekonomické hodnoty.