Doprava zadarmo pri nákupe nad 100 eur.

Kniha Hravo o živej strave

Kniha Hravě o živé stravě je prvou odbornou publikáciou v českom jazyku, zameriavajúcou sa komplexne na vitariánstvo, vegánstvo a vegetariánstvo u detí.
Položka bola vypredaná…
Dostupnosť Nedostupné
Kód: 61
€20,42
Kniha Hravo o živej strave
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Expresné doručenie a produkty skladom
Expresné doručenie a produkty skladom
Špecializovaná poradňa ZADARMO
Špecializovaná poradňa ZADARMO

Kniha Hravě o živé stravě je prvou odbornou publikáciou v českom jazyku, zameriavajúcej sa komplexne na vitariánstvo, vegánstvo a vegetariánstvo u detí. Vznikla zo srdca v spolupráci so skvelým tímom ľudí, ktorí knihe dali dnešnú nádhernú podobu. Kniha otvára viacero realizovateľných ciest stravovania a svojím jemným a láskavým prístupom tak umožňuje voľbu. Nenabáda ku striktnému stravovaciemu kultu.

Čo o knize povedala PharmDr. Margit Slimáková www.margit.cz 

„Eva Hájková je výjimečným expertem, je vysoce odborně vzdělaná a současně má i praktické výživové zkušenosti s veganstvím a vitariánstvím u dětí. Její záměr napsat knihu mě proto hned zaujal. Doporučení formulovala velmi rozumně a citlivě, tvrzení podložila mnoha zdroji. Veganství a vitariánství u dětí jsou obecně považovány za extrémní výživové směry, ale pro jejich definitivní a dostatečně podložené zhodnocení nám chybí dostatek studií, které by téma sledovaly. Eva se cíleně snažila vycházet ze všech dnes dostupných dat, ze kterých se jí podařilo vytvořit základní doporučení a upozornění na případná rizika. Grafika knihy je úžasná a recepty lákají k vyzkoušení. Ve své praxi veganství a vitariánství rodinám s malými dětmi aktivně nedoporučuji, přestože vím, že při dostatku znalostí a schopností je možné. Otázkou pro mě totiž zůstává, jak dovedou děti obstát s omezující výživou v rámci kolektivu. Jsem přesvědčená, že díky profesionálnímu zpracování ojedinělého a výbušného tématu najde kniha dostatek zájemců.“

Čo v tejto jedinečnej kuchárke nájdete?

  • Prečo vitariánstvo, čo znamená, aké sú prínosy a vhodnosť tohto stravovania u detí - čo hovorí dnešná veda na vitariánstvo, vegánstvo a vegetariánstvo.
  • Vitariánska výživa u detí v PRAXI! - Makro a mikronutrienty, ktoré treba sledovať, koľko ich dieťa potrebuje, kde ich získať a ako zabezpečiť ich dostatok ako u malých papačov, tak i u nepapačov.
  • Niečo málo o vode - dôležitosť vody, akú vodu piť a ako si ju pripraviť doma.
  • Ako začať s vitariánstvom u detí podľa veku a praktické tipy - najdôležitejšie superpotraviny pre deti, alternatívne dojčenie, sója áno či nie? Kedy a s akými potravinami začať u detí podľa veku.
  • Transformačný jedálniček a príklady vitariánských dní pre deti podľa veku - 6 mesiacov, 6-9 mesiacov, 9-12 mesiacov, 12-18 mesiacov, 18 mesiacov - 3 roky, transformačné jedálničky od 4 rokov.
  • Vybavenie kuchyne a nakupovanie bio potravín - spotrebiče potrebné k úspešnému prechodu a tipy na nákup s obmedzeným rozpočtom. Vysvetlenie prínosov bio potravín, ako ich spoznať. Ako a kde nakupovať s obmedzeným rozpočtom.
  • Ingrediencie v živej kuchyni a kde ich nakupovať - v?ysvetlenie skupín potravín v živej strave, ich prínosy, dostupnosť, kde nakupovať ingrediencie v bio kvalite.
  • Nie je cukor ako cukor a glykemický index - vysvetlenie GI a prečo je dôležitý, aké cukry používať.
  • Cez 60 vitariánských, vegánskych a vegetariánskych receptov - nápoje, raňajky, desiaty, hlavné jedlá a dezerty, všetky podľa veku dieťaťa

V knihe tiež nájdete názory ďalších odborníkov, ako z Českej republiky, tak Slovenska, ale aj z Kanady a Ameriky, ktorí sa téme vitariánstva, vegetariánstva či vegánstva venujú buď aktívne a praktizujú tento životný štýl alebo sa zaoberajú výskumom na túto tému.

Čo o knihe povedal MUDr. Jan Vojáček, vedúci kliniky funkčnej medicíny v Prahe www.endala.cz

„Žijeme v době plné extrémů. Některé z nich již dokonce považujeme za standard. Tímto standardem, ale pro náš organismus patologickým, již také patří i současný způsob západního stravování. Ten se tak stal jednou z hlavních příčin vzniku epidemie chronických onemocnění. Bohužel nevyjímaje děti, kdy obezita, alergie, astma, časté infekční onemocnění a další u dětí narůstají obřích rozměrů. Na opačném pólu se nachází nevyvážené směry stravování, které pouze eliminující to, co se považuje za špatné a tím ale často dochází ke vzniku nedostatku některých esenciálních látek. Principy popsané v knize Evy Hájkové pomůžou vám, ale hlavně vašim dětem přiblížit se více ke kořenům, ulevit buňkám a DNA od toxinů a přitom neztratit žádný z důležitých stavebních kamenů pro správné fungování a vývoj organismu. To je hlavní cesta k udržení dlouhodobé vnitřní rovnováhy a zdraví.“

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Eva Hájková je špecialistka na preventívnu a funkčnú medicínu, autorka knihy Hravo o živej strave. Zakladateľka e-shopu Puravia, ktorej hlavnou myšlienkou je princíp čistej cesty. Vráti vám vieru v silu prírodnej medicíny, všetky jej produkty sú unikátne a 100% funkčné.