🔥 Nakúpte obľúbenú kozmetiku Wooden Spoon so zľavou až 10 %! Viac info o akcii tu.

Olej z pečene chiméry podivnej, 50 ml

Nórski Vikingovia a škandinávski rybári ctili olej z chiméry nad všetky ostatné po mnohé stáročia. Tento veľmi vzácny olej je ručne vyrábaný.
Dostupnosť Skladom (5 ks)
Kód: 312
€84,64
Olej z pečene chiméry podivnej, 50 ml
Hlavní obrázek
CLEAN LABEL
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Expresné doručenie a produkty skladom
Expresné doručenie a produkty skladom
Špecializovaná poradňa ZADARMO
Špecializovaná poradňa ZADARMO

Platné nariadenia EÚ okrem iného zakazujú uvádzať liečebné tvrdenie u potravinových doplnkov.

V prípade otázok sa prosím obráťte na našu bezplatnú odbornú poradňu: poradna@puravia.cz či na naše sociálne siete Facebook: https://www.facebook.com/puravia.cz/ a Instagram: @puravia.cz, ktoré sú vedené teamom skúsených zdravotníkov.

Balenie obsahuje 50ml - približne 1150 kvapiek.

Upozornenie: Jedná sa o doplnok stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky a farbivá. Doba exspirácie je vyznačená na obale. Tento produkt nie je určený k diagnostike, liečbe, liečeniu alebo prevencii akejkoľvek choroby.

Olej z pečene chiméry podivnej

 • Olej získaný za použitia starobylých postupov.
 • Spracované bez použitia tepla, chemikálií a mechanického tlaku.
 • Čistý a bez prísad.

Nórski Vikingovia a škandinávski rybári ctili olej z chiméry nad všetky ostatné po mnohé stáročia. Tento veľmi vzácny olej ručne vyrábaný za použitia tradičných postupov, ktorý nám dala sama príroda, má neobyčajné vlastnosti, ktoré boli preukázané ako laboratórnym testovaním, tak jeho samotným používaním.

Olej sa získava bez použitia tepla či strojných zariadení, iba na základe využitia tradičných prírodných princípov.

Chiméra podivná (chimaera monstrosa) patrí medzi najstaršie známé rybné druhy na svete. Obsahuje látky a DNA, ktoré sa vyskytujú u cicavcov, žralokov a rýb. Pečeň chiméry predstavuje viac ako 60% jej celkovej hmotnosti.

Olej bol vyrobený podľa noriem pre bezpečnosť potravín HACCP (Systému analýzy rizika a stanovenia kritických kontrolných bodov - Hazard Analysis and Critical Control Points).

Odporúčané dávkovanie:

 • Bežné užívanie: 10-12 kvapiek jedenkrát denne.
 • Intenzívne užívanie: 10-12 kvapiek dvakrát denne po dobu 6 týždňov.

Skladovanie:Ručne vyrábaný extra panenský olej z pečene chiméry (Rosita Ratfish Liver Oil ™) si plne uchováva svoju nutričnú hodnotu a chuť po dlhú dobu po ulovení, obzvlášť pokiaľ je riadne uskladnený. ROSITA zaručuje, že vaša fľaštička oleja z pečene chiméry bude pri zakúpení čerstvá, pretože sa olej plní do fľaštičiek vo veľmi malých várkach.

Svetlo zrýchľuje mieru oxidácie, čím dochádza k rýchlejšiemu žltnutiu oleja, preto je olej balený v malých tmavých sklenených fľaštičkách. Fľaštičky by mali byť najlepšie uchovávané na studenom, tmavom a suchom mieste bez priameho zdroja tepla a svetla. Fľaštička musí byť po každom použití riadne uzavretá. Otvorené fľaštičky by mali byť uchovávané pri teplote menej ako 4-6 ° C. Olej je možné na dlhú dobu zmraziť. Pri opätovnom uchovávaní v chladničke alebo mrazničke môže olej zhustnúť a zakaliť sa. Pred použitím olej zľahka pretrepte.

Testovanie ukázalo, že na vitamíny a ďalšie látky v oleji obsiahnuté, nemá zmrazovanie vôbec žiadny vplyv.

Aby ste zabránili znečisteniu a zníženiu kvality oleja, nedotýkajte sa kvapkadla, ani sa kvapkadlom nedotýkajte iných predmetov.

Doba použiteľnosti neotvorených liekoviek:

 • V mrazničke (-19 ° C) - 3-5 rokov.
 • V chladničke (4 ° C) - 1-3 roky.
 • Na tmavom chladnom mieste (15 ° C) - 1 rok.
 • Na tmavom teplom mieste (30 ° C) - 3-6 mesiacov.

Obchodné podmienky: Na tento tovar sa nevzťahuje možnosť Odstúpenia od kúpnej zmluvy v zákonnej lehote 14 dní vzhľadom na jeho špecifickú povahu.

Poznámka: Tento výrobok nie je určený na diagnostiku, liečbu alebo prevenciu akejkoľvek choroby alebo zdravotného stavu. Obsah tejto stránky slúži len na referenčné účely a nemá za cieľ nahrádzať radu či odporúčania praktického lekára, farmaceuta alebo iného zdravotného pracovníka s licenciou. Ak sa u vás objavia nežiaduce reakcie, prestaňte výrobok užívať a navštívte svojho lekára.

Zloženie: 100% prírodný, ručne vyrábaný extra panenský olej z pečene chiméry získaný pomocou tradičných postupov a bez použitia tepla či strojných zariadení.

Informácie pre alergikov:Obsahuje RYBY.

Nutričné údaje: Kyslosť menej ako 0,3%.

Neobsahuje: lepok, kvasnice, mliečne deriváty, umelé farbivá a príchute. Absolútne nič nie je pridané.

Nutričné hodnoty sa môžu mierne líšiť tak ako výlov od výlovu, a to v závislosti na prírodných sezónnych a geografických zmenách.

Je veľmi pravdepodobné, že náš čistý a prírodný extra panenský olej z pečene chiméry (Extra-Virgin Rosita Ratfish Liver Oil ™) je jediný nespracovaný olej bez prísad na tejto planéte.

Olej z pečene chiméry Rosita a OMEGA-3 - jedna dávka (10 kvapiek):

- Omega-3 mastné kyseliny: 27 mg
- EPA (20:5 n-3): 12,2 mg
- DHA (22:6 n-3): 8 mg
- Vitamín D: 475 IU (237%)
- Vitamín E: 0,22 mg (2%))
- Vitamín A: aktivná forma Retinol

Keďže ide o prírodný produkt, tieto hodnoty sa môžu líšiť.

Odporúčané informácie:Užívanie tohto produktu by mali so svojím lekárom konzultovať tí, ktorí chcú užívať výrazne vyššie než odporúčané množstvo produktu a ďalej tieto osoby: tehotné a dojčiace ženy; diabetici; osoby alergické na ryby alebo jód; osoby, ktoré užívajú lieky na riedenie krvi; osoby, u ktorých sa očakáva chirurgický zákrok alebo ktorým bola diagnostikovaná kardiovaskulárna choroba, krvácavosť alebo porucha imunitného systému.

Ak ste vy alebo vaše dieťa nikdy nekonzumovali rybu či rybí olej alebo ak máte podozrenie na potravinovú alergiu, konzultujte so svojím lekárom užívanie rybieho tresčieho oleja/oleja z pečene rýb ešte pred jeho prvým použitím. Ako dodatočnú poistku môžete tiež vyskúšať malé množstvo oleja na malom mieste na koži, napríklad v spodnej časti dolnej končatiny.
Ak vám kontakt s olejom spôsobí alergickú reakciu, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Uchovávajte na studenom a suchom mieste.

TESTOVANIE:Všetky potravinové produkty Rosita (Rosita Real Foods ™) sú testované tretími inštitúciami, laboratóriami a univerzitami. Analytické testy vykonali nasledujúce organizácie:

 • Národný ústav pre výživu a výskum potravín morského pôvodu, Nórsko (National Instituteof Nutrition and Seafood Research, NIFES)
 • Laboratórium pre testovanie potravín a farmaceutických výrobkov ALS FOOD & Pharmaceutical, Veľká Británia
 • Eurofins Food Testing, Luxembursko (nadnárodná spoločnosť testujúca potraviny a krmivá)
 • BioDetection Systems, Holandsko (spoločnosť zaoberajúca sa bezpečnosťou a kvalitou potravín, zdravia a životného prostredia)
 • Služba pre analýzu výživy pre Ústavu pre akvakultúru na Univerzite vo Stirlingu, Škótsko
 • Project no (C3937). Extra panenský olej bol tiež testovaný (15.7.2011) výrobcom u neziskovej organizácie ECO Marine za použitia Biolaboratórie ústavu Nofima (čiže Výskumného ústavu pre potraviny, rybolov a chov rýb v Nórsku), ktorá sa špecializuje na morské raw materiály a produkty. Projekt č. (C3937).
 • Tento výrobok bol testovaný treťou stranou, a to Ústavom pre akvakultúru na Univerzite vo Stirlingu.
 • Naše najnovšie výrobky boli testované na prítomnosť znečisťujúcich látok holandskou spoločnosťou BioDetection Systems v septembri 2015. Všetky výsledky vyhovujú najprísnejším predpisom Európskej únie.

Viac o testovaní na: TEST RESULTS (RATFISH LIVER OIL)

Nutričné hodnoty v jednej dávke ( 10 kvapiek)
Kalórie 5.6 Kalórie z tuku 5.2
% Denná hodnota*
Tuky celkom  0,5 g 0,80%
Nasýtené tuky 0,1 g 0,50%
Trans-tuky 0g 0%
Cholesterol 0,9 mg 0,30%
Sodík 76 ug 0,00%
Sacharidy celkom 19,6 mg 0,01%
Vláknina 0g 0%
Cukry 0g 0%
Bielkoviny 2mg 0,00%

Dodatočné parametre

Kategória: Omega 3 mastné kyseliny
Atypická doprava: 0
Bez cukru: 1
Bez GMO: 0
Bez lepku: 1
Bez mléka: 1
Bez plastu: 0
Bez sóji: 1
Bio: 0
CLEAN LABEL: 1
Deti: 0
Doporučujeme: 0
Dostupné na prodejně: 0
Gaps: 1
Keto: 0
Low carb: 1
Muži: 0
Novorodenci: 0
Pale: 0
Paleo: 1
Raw: 0
Seniori: 0
Športovci: 0
Tehotné a dojčiace: 0
Top produkty: 0
Vegan: 0
Vegetarian: 0
Z celistvých potravin: 0
Ženy: 0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Rosita Real Foods sa zameriava na získavanie a poskytovanie najkvalitnejších živín z divokých rýb. Poskytujú udržateľné extra panenské oleje z tresčej pečene z krištáľových vôd Nórska. Využívajú iba tradičné metódy, bez mechanického a tepelného spracovania. Všetky produkty sú nezávisle testované na čistotu a hladinu daných živín.