🔥Nenechajte si utiecť naše letné akcie! ZĽAVA na dezodoranty Biorythme a všetky čokolády, k tomu DOPRAVA ZADARMO s Puravia LABS a mnoho ďalšieho. Viac info o akciách tu.

Mastichové kapsuly, 100% masticha 200 +40 kapsúl ZDARMA

Doplnok stravy Čistý prášok z chioské mastichy bez prísad, pre prirodzenú činnosť gastrointestinálneho traktu. Každá kapsula je samostatne balená a chránená pred kontamináciou až do okamihu použitia.
Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Kód: 782
€74,87
Mastichové kapsuly, 100% masticha 200 +40 kapsúl ZDARMA
Mastichové kapsle, 100% masticha 200+40 kapslí ZDARMA
CLEAN LABEL
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
CLEAN LABEL = čisté a funkčné produkty
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Produkty vybrané a garantované odborníkmi
Expresné doručenie a produkty skladom
Expresné doručenie a produkty skladom
Špecializovaná poradňa ZADARMO
Špecializovaná poradňa ZADARMO

Platné nariadenia EÚ okrem iného nepovoľujú uvádzať liečebné tvrdenia u potravinových doplnkov.

V prípade otázok sa prosím obráťte na našu bezplatnú odbornú poradňu: poradna@puravia.cz alebo na naše sociálne siete Facebook a Instagram.

Upozornenie: Jedná sa o doplnok stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Doba expirácie vyznačená na obale. Tento produkt nie je určený k diagnostike, liečbe, liečeniu alebo prevencii akejkoľvek choroby.

Mastichové kapsuly obsahujú optimálne množstvo prášku (350mg) s ohľadom na odporúčané dávkovanie a pohodlné užívanie.

Obsah balenia: 240 kapsúl

Hmotnosť 1 kapsuly: 350mg

Zloženie: originálna chios masticha bez prísad - čistý prášok z mastichových kryštálov

Odporúčané dávkovanie: 

  • intenzívne: 2 kapsuly dvakrát denne (ráno a večer). Odporúčaná intenzívna denná dávka je 1400mg (4 kapsuly) neriedené mastichy.
  • bežné: 1 - 2 kapsuly Masticlife Strong & Pure denne.

Užívanie: Jednotlivú kapsulu zapite vodou alebo džúsom.

Čo je masticha

Masticha je živica cielene získavaná z pistacia lentišku v južnej oblasti ostrova Chios. Jedná sa o veľmi aromatickú a chuťovo výrazne vyzretú živicu, ktorá vzniká odkvapkávaním z umelo vytvorených zárezov kmeňa pistacia.
Masticha zozbieraná s kmeňa, konárov a z plochy pod stromom sa po vytriedení a vyčistení používa vo svojej originálnej podobe živičných kryštálov - sĺz a ako surovina pre ďalšie spracovanie.

mastichovy-haj-chios-x

Masticha je ako živicová miazga vylučovaná z kmeňa a z hlavných vetiev Schin (?????? je grécky názov mastichového stromu - pistacia lentišku). Táto produkcia je umelo vyvolaná systematickým narezaním kôry pomocou špeciálneho nástrojom. Masticha sa v rezoch objavuje vo forme sĺz a v kvapôčkach steká aj na plochu pod stromom.

Vytekajúca živica formu čírej, mäkké a lepivé tekutiny. po 15 - 20 dňoch tuhne v nepravidelných tvaroch. Stuhnuté živicové kryštály majú spočiatku trochu horkú chuť, ale táto horkosť čoskoro ustupuje. Vyzretá masticha sa vyznačuje silnou drevito-ovocnou vôňou a sladkastou chuťou, ktorá je nezameniteľná.

Stupeň tvrdosti mastichy závisí na okolitej teplote, dobe, v ktorú zreje a na veľkosti rezu. Plynulý tok živice vytvára veľké, relatívne mäkké slzy mastichy, zatiaľ čo prerušovaný tok vedie k malým, ale tvrdším mastichovým slzám.

masticha-slzy-x

Objav mastichy

Získavanie mastichy na ostrove Chios sa vyvíja najmenej dvetisíc rokov, o čom vypovedajú záznamy starovekých botanikov a historikov. Objav chioské mastichy ale nedokážeme prisúdiť konkrétnej osobnosti, ani ho presne datovať. Prvé významné zmienky o mastiche sú až v dielach Dioscorida a Galéna.

História mastichy je veľmi bohatá a rozpráva o bohatstve obchodníkov s mastichou, aj o utrpení obyvateľov Chiosu. Pre novovek mastichu objavili Janovčania, ktorí zorganizovali produkciu v rámci dedín chránených pred nájazdníkmi dômyselnou obrannou architektúrou a ktorí uviedli mastichu ako významnú komoditu vtedajšieho svetového obchodu. Jedným z významných obchodníkov s mastichou tej doby bol aj Krištof Kolumbus.

Janovskú organizáčnú produkciu v monopol, pravidlá kultivácia mastichových stromov i proces zberu a spracovania mastichy prevzali tureckí sultáni a do istej miery aj súčasná organizácia pestovateľov mastichy. Tradičné organické formy pestovania mastichy sú nemenné po niekoľko storočí.

Dodatočné parametre

Kategória: Špeciálne doplnky stravy
Atypická doprava: 0
Bez cukru: 1
Bez GMO: 0
Bez lepku: 1
Bez mléka: 1
Bez plastu: 0
Bez sóji: 1
Bio: 0
CLEAN LABEL: 1
Deti: 0
Doporučujeme: 0
Dostupné na prodejně: 0
Gaps: 0
Keto: 0
Low carb: 0
Muži: 0
Novorodenci: 0
Pale: 0
Paleo: 0
Raw: 0
Seniori: 0
Športovci: 0
Tehotné a dojčiace: 0
Top produkty: 0
Vegan: 1
Vegetarian: 1
Z celistvých potravin: 0
Ženy: 0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: