Video ZDARMA !!!X
Video na téma zdraví zubů

Stáhnete si zdarma video Evy Hájkové na téma ústní mikrobiom a zdraví zubů.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání videa zdarma.


videoFree

Doprava zadarmo od 95 €

Reishi 90 kapsúl

Reishi (ganoderma čiže leskokôrka lesklá) je jednou z najpoužívanejších húb, ktorá sa v tradičnej čínskej medicíne využíva po tisícročia pre svoje vitalizujúce účinky. Zvoľte ideálny pomer polysacharidov, triterpénov a ďalších bioaktívnych látok pre najlepšie výsledky.

Viacej informácií

 • Zdieľať túto položku

Skladom

15 ks

3-4 dni
Ďalšie možnosti a časy doručenia

Objednávky vytvorené pred 12:00 budú odoslané v ten istý deň.


CG-227

MycoMedica

26,04 € (s DPH)

popis produktu

Reishi (Ganoderma lucidum, leskokôrka lesklá) je jednou z nejcennejších húb tradičnej čínskej medicíny. Jej účinky sa využívajú už viac ako 4.000 rokov.

Vďaka spracovaniu metódou dvojitej extrakcie (najprv sa extrahuje vodou a následne alkoholom) ponúkame vysoko kvalitný výťažok z Reishi v ideálnom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky:

 • min. 30% polysacharidov (reálne býva 33-34%)
 • min. 4% triterpénov

Obsah balenia: 90 kapsúl á 500mg extraktu - v želatínových či rastlinných kapsuliach (rastlinné sú vhodné aj pre vegánov)

Hmotnosť balenia netto: 55,8g

Dávkovanie:

 • zvýšená dávka: 3-10 kapsúl denne (je vhodné poradiť sa s lekárom či praktikom čínskej medicíny)
 • bežná dávka: 1-2 kapsuly denne
 • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
 • kapsuly užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom či 60 minút po jedle), zapite vodu alebo slabým zeleným čajom
 • pri užívaní vitálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.

Zloženie (1 kapsula):

Reishi, leskokôrka lesklá, Ganoderma lucidum, 100% čistý extrakt - 500mg

Výživové údaje na 100g:

Energetická hodnota 1456kJ / 344kcal

Tuky 0,3g

 z toho nasýtené mastmé kyseliny 0,1g

Sacharidy 61,6g

  z toho cukry 5,4g

Vláknina 12,9g

Bielkoviny 17,3g

Soľ <0,2g

Povolené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:
 
Leskokôrka lesklá (Reishi, Ganoderma lucidum)

 • Prirodzená obranyschopnosť imunitného systému
 • Normálne funkcie obehovej sústavy
 • Normálna hladina cholesterolu v krvi

O Reishi


Reishi (leskokôrka lesklá, Ganoderma lucidum) patrí medzi chorošovité drevokazné huby. Nájdeme ju na kmeňoch väčšinou už odumretých stromov alebo pňoch. Jej plodnice sú polokruhovité a mávajú priemer 6-12 cm a sú špecifické svojou lesklou lakovanou vrstvou, od tej je odvodený slovenský názov.

Reishi (Ganoderma) má domovinu v Ázii. Je pevnou súčasťou tradičnej čínskej medicíny, ktorá ju využíva viac ako 4000 rokov. Reishi (Ganoderma) je spomenutá aj v základnom diele čínskej medicíny, vo Vnútornom kánone Žltého cisára. Bola vtedy natoľko vzácna, že bola určená len pre cisára a jeho rodinu. A nebola využívaná len v čínskej medicíne, ale aj ako mocný talizman pre šťastie a ochranu pred všetkým zlým. Mnísi v taoistických kláštoroch užívali Reishi (Ganoderma) pred meditáciou, pre jej schopnosť upokojovať dušu Shen. Pre jej schopnosť regenerovať funkcie organsimu a aktivizovať ho. Reishi užívajú aj ruskí kozmonauti či šerpovia vo vysokých nadmorských výškach Himalájí.

Reishi dokáže aktivizovať imunitné reakcie organizmu, prispieva k udržaniu normálnej funkcie obehového systému. Zároveň pomáha k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu prírodnou cestou. Reishi obsahuje mnoho bioaktívnych látok, ktoré ju robia úplne jedinečnou. V Reishi môžeme nájsť okrem vitamínov, minerálov aj veľké množstvo polysacharidov beta glukánov, ganoderanov, ale aj steroidov, cyklických esterov laktónov, triterpénov, kam patrí aj kyselina ganoderická či lanostan ai.

Pre našu produkciu používame plodnice v starobe 6-9 mesiacov. V tomto veku je koncentrácia účinných látok najvyššia. U starších húb sa koncentrácia účinných látok postupne znižuje a účinok nie je tak efektívny.

Platné nariadenia EÚ okrem iného nepovoľujú uvádzať liečebné tvrdenia u potravinových doplnkov.

V prípade otázok sa prosím obráťte na našu bezplatnú odbornú poradňu: poradna@puravia.cz.

Upozornenie: Jedná sa o doplnok stravy. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Doba expirácie vyznačená na obale. Tento produkt nie je určený k diagnostike, liečbe, liečeniu alebo prevencii akejkoľvek choroby.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Súvisiace produkty