Video ZDARMA !!!X
Video na téma zdraví zubů

Stáhnete si zdarma video Evy Hájkové na téma ústní mikrobiom a zdraví zubů.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání knihy zdarma.


videoFree

Tím poradne

Vaše otázky prosím posielajte cez náš kontaktný formulár a odpovedať Vám bude tím našich odborníkov.

Poradna - Mgr. Eva Hájková, MBA

Mgr. Eva Hájková, MBA

Eva vyštudovala odbor ochrany verejného zdravia na lekárskej fakulte OU a už počas svojich štúdií praktizovala pre NHS London (National Health Service) v oblasti skríningu rakoviny krčka maternice, prsníka a prostaty. Pôsobila v oblasti prevencie viac ako 8 rokov a potom sa aj s rodinou presťahovala do Austrálie, kde sa už venovala funkčnej medicíne a výžive. Je autorkou knihy Hravě o živé stravě.

Eva čoskoro pre seba zistila, že konvenčná medicína a prevencia nie sú tým najefektívnejším spôsobom ako ľuďom s chronickými ochoreniami pomôcť. Vyskúšala si na sebe mnoho výživových smerov od vegetariánstva, vegánstva, vitariánstva, až po vegetariánsku formu LCHF, cukfree a prerušované pôsty.

Je zakladateľkou Puravia.sk a Inštitútu funkčnej medicíny a výživy (www.ifmv.cz). Môžete ju pravidelne sledovať na Seznam TV v pořadu Rodinka a tiež na najrôznejších seminároch a besedách.

V poradni odpovedá na vaše otázky v oblasti prevencie, chorôb, životného štýlu, výberu vhodných doplnkov stravy a dávkovania.

Poradna - Mgr. Anna Dobišarová

Mgr. Anna Dobišarová

Anna vyštudovala farmaceutickú fakultu odbor farmácia. Ďalej potom dokončila program Celostnej výživy v Kanade, venovala sa štúdiu psychosomatiky a pokračuje vo vzdelávaní zaoberajúceho sa funkčnou medicínou a výživou na inštitútoch Chris Kresser Institute a Inštitúte funkčnej medicíny a výživy.

"Liečba" chronických ochorení chemickými liekmi, ktoré prehlbujú v tele biochemickú nerovnováhu Anne nikdy nedávala zmysel, a preto začala skúmať prirodzené cesty, ako pomocou výživy a úpravy životného štýlu navrátiť telu zdravú rovnováhu. Zaujíma sa najmä o črevný mikrobiom, zdravie čriev a správnu funkciu tráviaceho traktu.

Anna Inštitútu funkčné medicíny a výživy najskôr pomáhala s klinickými rešeršami a odbornými článkami pre lekárov a teraz v ňom pracuje tiež ako terapeutka a je súčasťou odbornej poradne eshopu Puravia.
Poradna - Mgr. Ondřej Krenk

Mgr. Ondřej Krenk

Ondřej vyštudoval farmaceutickú fakultu odbor farmácia na Karlovej Univerzite v Hradci Králové. Ďalej sa venoval výskumu nových systémových antimykotík na FAF v HK na katedre organickej a bio-organický chémie. V roku 2013 začal pracovať ako lekárnik vo svojich štyroch rodinných lekárňach v Čáslavi.

Pri každodennom riešení problémov pacientov s chronickým ochorenie si rýchlo uvedomil, že súčasné nastavenie zdravotného systému nevedie k vyliečeniu pacientov. Prirodzene tak začal pátrať po preventívnych prístupoch v starostlivosti o zdravie. Čoskoro pochopil, že iba komplexný prístup k prevencii o zdravie, založený na fyzickej i psychickej rovnováhe je tá správna cesta. Ondřej sa špecializuje na bio doplnky stravy a špecializuje sa v odbore zelených potravín.

Ondřej študuje odbor funkčnej výživy a medicíny na Inštitúte funkčnej medicíny a výživy vedené Mgr. Evou Hájkovou, MPH, MBA, MUDr. Jánom Vojáčkem, CFMP a Žanetou Kremsou, FNLP.

V poradni odpovedá na vaše otázky v oblasti prevencie, chorôb, životného štýlu, výberu vhodných doplnkov stravy a dávkovania.

Poradna - Mgr. Barbora Krenková

Mgr. Barbora Krenková

Barbora vyštudovala farmaceutickú fakultu odbor farmácia na UK v Hradci Králové. V roku 2014 nastúpila ako lekárnik v rodinnej lekárni v Čáslavi. Barbora má dve malé dcéry a aj vďaka nim sa dostala k ucelenému prístupu prevencie zdravia. Venuje sa psychosomatickému vývoju detí, špecializuje sa na výživu detí, čisté doplnky stravy z celistvých potravín a tiež v oblasti zelených potravín.

Teraz Barbora študuje funkčnú medicínu a výživu pod Inštitútom funkčnej medicíny a výživy a prepája tak odborné znalosti z odboru farmácie s poznatkami funkčnéej výživy.

S otázkami sa môžete obracať aj z oblasti liekových interakcií a kontraindikácií.

Poradna - MUDr. Lenka Danielová

MUDr. Lenka Danielová

V roku 2015 odišla na materskú dovolenku a od tej doby naživo študuje detský spánok a konzultuje jeho ťažkosti. Ku skvalitneniu spánku jej pomáhajú aj Bachove kvetové esencie a tkanivové soli, ktorých použitie študovala na certifikovaných seminároch.

Od detstva sa zaujímala o používanie prírodných liečiv a bylín. Počas štúdia a najmä lekárskej praxe jej chýbal celostný pohľad na zdravotné problémy, preto teraz sleduje daný problém z viacerých uhlov. Stabilizácia psychiky, nepotlačovanie emócií a hľadanie príčin problémov pomôže skvalitniť aj fyzické zdravie.

Môže Vám pomôcť s výberom Bachových esencií. Pracuje s nimi veľmi rada, ich použitie je jemné, sú netoxické pre deti i zvieratá. Veľmi dobré skúsenosti má u tehotných žien.

Poradna - Aroma ateliér

Dis. Kateřina Kloudová

Kateřina je certifikovaná arómaterapeutka a členka Alliance of International Aromatherapists (AIA). Po 5 rokoch práce pre farmaceutické spoločnosti sa rozhodla viac venovať celostnej starostlivosti o človeka. Záujem o liečivé rastliny ju priviedol k arómaterapii.

Vyštudovala školu Aromahead Institute u medzinárodne renomovanej aromaterapeutky Andrey Butje (USA). Potom založila Aróma ateliér.

Pre Puraviu vyberá tie najkvalitnejšie éterické oleje. S otázkami týkajúcimi sa aróma terapia sa môžete na Kateřinu obrátiť.