Video ZDARMA !!!X
Video na téma zdraví zubů

Stáhnete si zdarma video Evy Hájkové na téma ústní mikrobiom a zdraví zubů.

Zadejte prosím emailovou adresu, pro odeslání knihy zdarma.


videoFree

Mastichové kapsuly s vitamínom D3

EXP: 2020-12-31

Přispívá normální funkci gastrointestinálního systému a pro normální funkci imunitního systému díky přidanému vitamínu D3.

Viacej informácií

  • Zdieľať túto položku

Skladom

10 ks

3-4 dni
Ďalšie možnosti a časy doručenia

Objednávky vytvorené pred 12:00 budú odoslané v ten istý deň.


CG-784

Mastic Life

6,94 € (s DPH)

5,55 € (s DPH)

-20%

popis produktu

Upozornenie: Jedná sa o doplnok stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor. Doba expirácie je vyznačená na obale. Tento produkt nie je určený k diagnostike, liečbe, liečeniu alebo prevencii akejkoľvek choroby.

Platné nariadenia EÚ okrem iného nepovoľujú uvádzať liečebné tvrdenia u potravinových doplnkov.

V prípade otázok sa prosím obráťte na našu bezplatnú odbornú poradňu: poradna@puravia.cz alebo na naše sociálne siete Facebook a Instagram.

Originálne Chios masticha v kombinácii s vitamínom D3 v odporúčanej dennej dávke predstavujú potravinový doplnok pre normálnu funkciu imunitného systému s ďalšími benefitmi spojenými s jej zložkami.

Obsah balenia: 20 kapsúl

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne

(je možné kombinovať s Masticlife Strong&Pure nebo Masticlife Prebiotic.)

Užívanie: Kapsulu zapite vodou alebo džusom.

Vitamín D

  • prispieva k normálnemu vstrebávaniu/využitiu vápnika a fosforu
  • prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi
  • prispieva k udržaniu zdravých kostí
  • prispieva k udržaniu normálnej činnosti svalov
  • prispieva k zachovaniu zdravých zubov
  • prispieva k normálnej funkcii imunitného systému
  • podieľa sa na procese delenia buniek

Masticha

  • pre normálnu funkciu zažívacieho systému
Balenie: základné balenie: 20 kapsúl uzavrených v krabičke
Hmotnosť:

1 kapsula: 440mg
obsah: 8,8g

Aktívné látky:

Chios masticha: 175mg
Inulin: 191,8mg
Vitamín D: 8μg (100% denné referenčné hodnoty príjmu)

Čo je masticha

Masticha je živica cielene získavaná z pistacia lentišku v južnej oblasti ostrova Chios. Jedná sa o veľmi aromatickú a chuťovo výrazne vyzretú živicu, ktorá vzniká odkvapkávaním z umelo vytvorených zárezov kmeňa pistacia.
Masticha zozbieraná s kmeňa, konárov a z plochy pod stromom sa po vytriedení a vyčistení používa vo svojej originálnej podobe živičných kryštálov - sĺz a ako surovina pre ďalšie spracovanie.

Masticha je ako živicová miazga vylučovaná z kmeňa a z hlavných vetiev Schin (Σχίνος je grécky názov mastichového stromu - pistacia lentišku). Táto produkcia je umelo vyvolaná systematickým narezaním kôry pomocou špeciálneho nástrojom. Masticha sa v rezoch objavuje vo forme sĺz a v kvapôčkach steká aj na plochu pod stromom.

Vytekajúca živica formu čírej, mäkké a lepivé tekutiny. po 15 - 20 dňoch tuhne v nepravidelných tvaroch. Stuhnuté živicové kryštály majú spočiatku trochu horkú chuť, ale táto horkosť čoskoro ustupuje. Vyzretá masticha sa vyznačuje silnou drevito-ovocnou vôňou a sladkastou chuťou, ktorá je nezameniteľná.

Stupeň tvrdosti mastichy závisí na okolitej teplote, dobe, v ktorú zreje a na veľkosti rezu. Plynulý tok živice vytvára veľké, relatívne mäkké slzy mastichy, zatiaľ čo prerušovaný tok vedie k malým, ale tvrdším mastichovým slzám.

Objav mastichy

Získavanie mastichy na ostrove Chios sa vyvíja najmenej dvetisíc rokov, o čom vypovedajú záznamy starovekých botanikov a historikov. Objav chioské mastichy ale nedokážeme prisúdiť konkrétnej osobnosti, ani ho presne datovať. Prvé významné zmienky o mastiche sú až v dielach Dioscorida a Galéna.

História mastichy je veľmi bohatá a rozpráva o bohatstve obchodníkov s mastichou, aj o utrpení obyvateľov Chiosu. Pre novovek mastichu objavili Janovčania, ktorí zorganizovali produkciu v rámci dedín chránených pred nájazdníkmi dômyselnou obrannou architektúrou a ktorí uviedli mastichu ako významnú komoditu vtedajšieho svetového obchodu. Jedným z významných obchodníkov s mastichou tej doby bol aj Krištof Kolumbus.

Janovskú organizáčnú produkciu v monopol, pravidlá kultivácia mastichových stromov i proces zberu a spracovania mastichy prevzali tureckí sultáni a do istej miery aj súčasná organizácia pestovateľov mastichy. Tradičné organické formy pestovania mastichy sú nemenné po niekoľko storočí.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Súvisiace produkty